sobota, 2019-02-16 Danuty, Daniela, Juliany

Wspólnymi siłami można osiągnąć znacznie więcej! :-)

2018-06-25

W dniach 01-13.06.2018 w ośrodku „Solpark” w Kleszczowie odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji, podczas którego uczestnicy i kadra z ogromnym zaangażowaniem brali udział w zajęciach i wspólnych spotkaniach. Podczas warsztatu pracowaliśmy nad osiągnięciem jak największej samodzielności naszych uczestników oraz uczyliśmy się wspólnie przezwyciężać przeciwności i wszelkie bariery.

Podczas zajęć sportowym mieliśmy możliwość wzmocnić się, popracować nad naszą postawą, wytrzymałością, siłą oraz świadomością własnego ciała. Zajęcia z edukacji prozdrowotnej oraz treningu kompetencji społecznej były dopełnieniem całego programu, który świetnie przygotował nas do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Zgodnie z harmonogramem warsztatu dużo czasu poświęciliśmy na zajęcia z techniki jazdy, samoobsługi, dyscyplin sportowych, gier zespołowych oraz treningu ogólnousprawniającego, które pokazały nam jak aktywnie i z przyjemnością spędzać czas na usprawnianiu się i rozwijaniu swoich umiejętności.

Dużym wsparciem dla uczestników warsztatu była doświadczona kadra, która na podstawie własnego doświadczenia przekazywała informacje na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz doradzała w jaki sposób radzić sobie z różnymi problemami napotkanymi na naszej drodze, co też motywowało wszystkich do działania.

Dzięki współpracy kadry i uczestników nauczyliśmy się wytrwale dążyć do wyznaczonego przez siebie celu.

Dziękujemy!