sobota, 2019-02-16 Danuty, Daniela, Juliany

Słoneczny Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w Mrzeżynie

2018-06-18


W dniach 25.05-05.06.2018 r. w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji, który okazał się czasem efektywnie przepracowanym przez uczestników oraz kadrę i wolontariuszy, spędzonym w aurze pięknej morskiej pogody.


Podczas warsztatu dla uczestników zrealizowano wachlarz treningów usprawniających, kształtujących samodzielność oraz ogólną wydolność, a także indywidualne treningi fizjoterapeutyczne, które realizowane były w oparciu o indywidualne potrzeby każdego z uczestników. Dużą część warsztatu poświęcono na treningi techniki jazdy, treningi nauki samoobsługi oraz treningi ogólnousprawniające na materacu. Dodatkowo uczestnicy mogli poznać dyscypliny sportowe oraz gry zespołowe, podczas których mogli aktywnie spędzać czas jednocześnie się integrując i poznawać.

Uzupełnienie warsztatu stanowiły warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy warsztatu zostali wzbogaceni o wiedzę dotyczącą niepełnosprawności, jednostek chorobowych, profilaktyki prozdrowotnej, uprawnień osób z różnorodną niepełnosprawnością oraz z zakresu działań Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Warsztat upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze, która dawała się we znaki zarówno podczas treningów jak i po ich zakończeniu. Uczestnicy oraz kadra poza treningami spędzali ze sobą mnóstwo czasu w pokoju serwisowym, gdzie odbywały się liczne rozmowy dotyczące funkcjonowania, podróży, sztuki i muzyki. Nie zabrakło również rozrywki w postaci gry w Jengę, wspólnego oglądania zdjęć, czy też śpiewania. Dzięki temu, że Mrzeżyńskie Centrum Sportu jest usytuowane na poboczu miejscowości, każdy chętnie podczas przerw treningowych wypoczywał korzystając z zewnętrznej części obiektu, łapiąc majowo-czerwcowe promienie słońca, a wieczorem z radością wypoczywał w zorganizowanym kolacyjnym grillu.

Uczestnikom obozu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie podczas warsztatu, a kadrze i wolontariuszom dziękujemy za wspieranie uczestników o każdej porze dnia i nocy oraz za chęć do pracy i rozwoju. Życzymy wszystkim dalszych postępów w drodze do samodzielnego funkcjonowania i dziękujemy za wspólnie spędzony aktywny czas, pełen wyzwań oraz osiągnięć...


Dziękujemy Uczestnikom i Całej Kadrze,
Kadra Obozu AR :-)