czwartek, 2019-01-17 Antoniego, Henryki, Mariana

Zimowy obóz AR dla dzieci

2018-03-05

Kraków 09-21.02.2018


Wyjazd na obóz rozpoczął się od intensywnego szkolenia kadry, które miało na celu odświeżenie wiadomości z zakresu asekuracji, oraz technik przenoszenia.

W grupie osób odpowiedzialnych za sprawne przeprowadzenie zajęć znajdowały się zarówno doświadczeni wolontariusze jak i osoby rozpoczynające przygodę z działalnością w fundacji.Szkolenie to, miało więc charakter wymiany doświadczeń oraz komplementarnego przygotowania na przyjazd uczestników.

Przyjazd uczestników odbył się sprawnie, cała kadra od rana czekała z niecierpliwością na podopiecznych. Kiedy grupa zebrała się w całość, metodą drobnych kroków przeszliśmy integrację, która zacieśniła więzy pomiędzy uczestnikami i kadrą. Założeniem, które miało przyświecać kilkunastodniowemu spotkaniu, miało być dążenie do samodzielności. Uparcie dążyliśmy do osiągnięcia celu, co niejednokrotnie spotykało się z protestem ze strony uczestników. Nie mniej jednak, każdy z uczestników zrozumiał, że samodzielność w samoobsłudze to droga do bycia niezależnym w życiu codziennym. Znamienitym przykładem była kadra poruszająca się na wózku, która dawała przykład na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia koszykówki na wózkach. Profesjonalnie prowadzone zajęcia cieszyły uczestników. Duch sportu nie opuszczał młodych serc wraz z końcowym gwizdkiem. Codziennie można było usłyszeć dopytywania o kolejne treningi.

Pod koniec trwania obozu do młodzieży dołączyli rodzice, dla których przeznaczony był osobny panel informacyjny. Obóz ten przebiegł w atmosferze ducha walki, oraz wielkiego uporu towarzyszącemu dążeniu do samodzielności w życiu codziennym.

Najjaśniejszym przykładem sukcesu odniesionego przez kadrę Obozu dziecięco jest pytanie jednego z uczestników : „Przepraszam, a kiedy będzie kolejny obóz?”. 

 

Autor: Tomasz Węglarz