czwartek, 2019-01-17 Antoniego, Henryki, Mariana

Zima nam nie straszna

2018-03-02


Miętne 10-22.02.2018

12 lutego był pierwszy dniem Warsztatu Aktywnej Rehabilitacji w Miętnem dla naszych Uczestników. Kadra jednak szkoliła się i pracowała już od dwóch dni, podczas których to wymieniała się wzajemnie swoim doświadczeniem, zdobywała wiedzę oraz doskonaliła swoje umiejętności w praktyce. Ćwiczyliśmy między innymi techniki asekuracji, szkoliliśmy szeroko w zakresie tematyki urazów rdzenia kręgowego, czy przepisów gier zespołowych. Wspólnie przygotowaliśmy również cały ośrodek na przyjazd naszych Uczestników tak, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Już od pierwszego dnia rozpoczęliśmy wspólną ciężką pracę nad techniką jazdy, wytrzymałością ogólną i usprawnianiem wykonywania czynności życia codziennego, czyli absolutnymi podstawami i fundamentami, które to były dla nas zdecydowanym priorytetem. Nie groziła nam jednak monotonia, ani nuda, gdyż nasze dni wypełniało wiele aktywności takich jak pływanie, gra w unihokeja, piłkę ręczną, tenisa stołowego, boccie czy strzelanie z łuku. Dla równowagi poza zajęciami fizycznymi zadbaliśmy także o uzupełnienie wiedzy i zwiększenie świadomości Uczestników z zakresu URK. Nasza kadra zadbała także o wzajemną integrację, która bezapelacyjnie ułatwia i ulepsza współpracę, organizując wieczorami gry takie jak tabu czy ‘bunkier”, co spowodowało, że oprócz ciężkiej pracy znaleźliśmy także czas na rozrywkę.

Każdego dnia widzieliśmy pierwsze efekty naszej wspólnej pracy co dawało każdemu z nas przysłowiowego pozytywnego „kopa” do dalszych działań. Ogromny postęp Uczestników, który zauważalny był praktycznie z treningu na trening był dla nas wszystkich powodem do dumy oraz najlepszą nagrodą. Testy sprawnościowe, które odbyły się pierwszego i ostatniego dnia warsztatów dały nam namacalne dowody dokonanego progresu.

Warsztat Aktywnej Rehabilitacji Miętne zima 2018 uważamy za udany!!!

Kadra AR