czwartek, 2019-01-17 Antoniego, Henryki, Mariana

WAR Kraków 26.01-07.02.2018 r.

2018-02-19

W terminie 26.01-07.02 odbył się kolejny warsztat zorganizowany przez małopolski oddział Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Wzięły w nim udział osoby po urazie rdzenia kręgowego z paraplegią i tetraplegią. Przyjazd beneficjentów został poprzedzony dwudniowym szkoleniem kadry. Pierwszy dzień upłynął na zapoznaniu się z uczestnikami, poznaniu specyfiki ich dysfunkcji oraz określeniu oczekiwań i głównych celów.

Przez następne dni podczas zajęć takich jak: technika jazdy, nauka pływania, ćwiczenia samoobsługi, treningi ogólnousprawniające, tenis stołowy, bilard, bocce, koszykówka oraz zajęcia na siłowni beneficjenci mogli wzmocnić mięśnie oraz udoskonalić czynności przydatne w codziennym funkcjonowaniu.

Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych, podczas których uczestnicy m.in. dzielili się swoim doświadczeniem w dostosowaniu się do nowej sytuacji życiowej. Po wymagających treningach pomimo zakwasów i ogólnego zmęczenia wszyscy aktywnie brali udział w kolejnych zajęciach, wzajemnie się motywując i wspierając. Oprócz zajęć aktywnych beneficjenci również skorzystali ze spotkań warsztatowych na temat rodzajów zaopatrzenia urologicznego oraz zapobiegania i pielęgnacji odleżyn.

Cenną praktyczną informacją odznaczały się zajęcia o budowie wózka aktywnego, jego doborze i aktualnej ofercie wózków na rynku. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę, zawarli nowe znajomości, zostali zachęceni do regularnej aktywności fizycznej i jak największej samodzielności.

Dziękujemy za współpracę!