sobota, 2019-02-16 Danuty, Daniela, Juliany

Noworoczny Warsztat w Mrzeżynie

2018-01-29


02-13.01.2018 r. ;-)

Jeszcze na niebie światła nie zgasły i huk petard nie ucichł, a już region zachodniopomorski FAR rozpoczął realizację Warsztatu dla dorosłych.

W drugi dzień Nowego Roku, w nadmorskim Mrzeżynie rozpoczęły się przygotowania do przyjazdu dziewięciu uczestników Warsztatu Aktywnej Rehabilitacji.
Przed rozpoczęciem intensywnych treningów uczestnicy wzięli udział w przygotowanych testach sprawnościowych, które pozwoliły sprawdzić ich siłę, szybkość, wydolność i stabilizację.

W priorytecie postawiono cel zdobycia przez każdego z uczestników jak największej samodzielności i wiedzy na temat własnej niepełnosprawności. Sprzyjające warunki pobytowe i dostępność sal treningowych były pomocne do realizacji założeń. Dużą część warsztatu poświęcono na treningi ogólnousprawniające na materacu, technikę jazdy i trening samoobsługi. Gry zespołowe i dyscypliny sportowe dopełniały codzienne aktywności. Bardzo ciekawe okazały się także jazda oprzyrządowanym samochodem, trening z aranżacji przestrzeni mieszkalnej i czynności dnia codziennego czy też trening na pływalni. Warto nadmienić, że codziennie odbywały się również 12-minutowe testy Coopera, które budowały wydolność, a pojawiające się na tablicy wyniki były motywacją do dalszej pracy.

Szereg warsztatów edukacyjnych dostarczyło uczestnikom wiedzy, niezbędnej w drodze do samodzielnego funkcjonowania. Wszyscy uczestnicy otrzymali informacje na temat wózka i zasad dopasowania go do własnych potrzeb. Dokonano również licznych regulacji w wózkach, które z pewnością przyczyniły się do efektywnego i samodzielnego poruszania się.

Wysiłek uczestników włożony w treningi przyniósł zauważalną poprawę nie tylko w testach sprawnościowych, ale także przełożył się na ich większą samodzielność i radość z osiąganych efektów.

Życzymy wszystkim dalszych postępów w drodze do samodzielnego funkcjonowania i dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

Kadra Warsztatu :-)