wtorek, 2018-10-23 Edwarda, Marleny, Seweryna

WAR Czudec 24.11-06.12.2017

2018-01-11


Warsztaty organizowane przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji, region podkarpacki, rozpoczęły się w deszczowej aurze, a zakończyły w prawdziwie zimowym, śnieżnym klimacie. Ale pogoda za oknem nie przeszkadzała ani kadrze, ani beneficjentom w wytężonej pracy.

Pierwsze szkolenia były dla kadry, by pod jej czujnym okiem nikomu nic złego się nie stało. Zwarci i gotowi z niecierpliwością czekaliśmy na uczestników, którzy przybyli już w niedzielę. Najważniejsze było się zapoznać i zintegrować, by współpraca przyniosła jak najwięcej korzyści dla każdej ze stron.

Każdego dnia beneficjenci pozyskiwali pierw wiedzę teoretyczną o prawidłowej jeździe na wózku, by móc ją potem praktykować przez cały czas pobytu w ośrodku.

Na treningach ogólnosprawnościowych poprawiali swoją kondycję, poznawali ćwiczenia, które mogą i powinni wykonywać jak najczęściej, ze szczególnym naciskiem na właściwą rozgrzewkę przed i rozciąganie po treningu.

Z dużym zaangażowaniem uczestnicy brali udział w dyscyplinach sportowych (boccia, tenis stołowy, łucznictwo, piłka ręczna i toczona, koszykówka, unihokej – wiadomo duch rywalizacji, drużynowego działania i wzajemnej pomocy jest bardzo istotny. Kilkakrotnie również był zorganizowany wyjazd na basen – by przełamać lęk przed wodą i przekonać się jak wiele korzyści przynosi pływanie.

Długie wieczory szybciej mijały na wykładach z zakresu prawa, sportu, urologii, odleżyn, życia seksualnego osób niepełnosprawnych.

Warsztat minął bardzo szybko, w sympatycznej atmosferze. Wszyscy mamy nadzieję że jeszcze kiedyś się spotkamy. I że wspólnie spędzony czas przyczyni się do zwiększenia samodzielności, każdego z uczestników.