środa, 2018-11-21 Janusza, Marii, Reginy

Po drodze do samodzielności – WAR Głogów 05-17.11.2017

2017-11-29


Żadne nawet najbardziej poprzeszywane rymami wiersze, treny, fraszki czy pieśni nie oddadzą nastroju, jaki towarzyszył kadrze i uczestnikom podczas Głogowskiego warsztatu. Żaden tekst nie opisze tych wydarzeń na tyle rzetelnie żeby dało się to wyobrazić. Nie da się.

Trzeba przyznać, że swoją wyjątkowością ten WAR powalił nie jedną osobę na kolana. :) Z pewnością każdy kto miał okazję uczestniczyć w tym wsparciu wrócił do domu bogatszy o wrażenia duchowe i fizycznie odmieniony na zawsze. Takie wydarzenia zmieniają człowieka.

Jest takie miejsce na ziemi zaraz za największym rondem w Polsce, nieopodal różowego mostu tolerancji gdzie poranna samoobsługa w akompaniamencie modłów z głośnika smakuje lepiej niż samo śniadanie zaraz po niej.

Technika jazdy wśród czujnych spojrzeń rybek z akwarium nie tylko uczy ale i koi zszargane nerwy.

Teoretyczne wykłady w sali Instytutu Badań nad Cierpieniem zmuszą nawet najbardziej zatwardziałe głowy do myślenia.

Dyscypliny sportowe odbywające się pod czujnym okiem świętych zerkających z wszechobecnych ikon umacniają w wierze, że wszystko się uda.

Każdy przeżywa swój własny cud i to każdego dnia inny.

Jest takie miejsce. To miejsce to Głogów.

Poza tym w pamięci smak gorącej oranżady, mielonka, ser, pierogi z kaszą gryczaną no i dźwięk radia z widelcem zamiast anteny a do tego szum gorącej FARelki.

Samo miejsce jednak to mało bo wszelkich atrakcji dostarczał Warsztat Aktywnej Rehabilitacji.

zobacz zdjęcia »