środa, 2018-11-21 Janusza, Marii, Reginy

WAR Kraków 12-24.11.2017r.

2017-11-30


Warsztaty organizowane przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji region małopolski w terminie 12-24.11.2017r. prowadzone były pod niepisanym szyldem jak najsprawniejszej aktywizacji beneficjentów.

Przed przyjazdem uczestników odbyło się intensywne szkolenie kadry, podczas którego przedstawione zostały poszczególne aspekty pracy z zaproszonymi beneficjentami. W tym czasie poznaliśmy personalia uczestników oraz dysfunkcje z jakimi się zmagają. Dzięki temu kadra mogła przygotować plan oraz harmonogram prac.

W dniu przyjazdu partycypantów, pierwsze godziny upłynęły na wzajemnym poznaniu się oraz oprowadzeniu uczestników po terenie ośrodka.

Znamiennym faktem jest szybkość integracji uczestników. Dzięki wspólnym zajęciom oraz wzajemnym spędzaniu czasu wolnego od zajęć beneficjenci mogli kontemplować o swoich schorzeniach.

W kolejnych dniach doskonalono umiejętności jazdy na wózkach, oraz wzmacniano mięśnie podczas treningów ogólnokondycyjnych. Zajęcia te przyniosły największy efekt. Większość uczestników już po pierwszych zajęciach zauważyła poprawę postawy ciała na wózku oraz zmniejszoną męczliwość mięśni podczas jazdy.

Większość uczestników zainteresowały losy członków kadry poruszającej się na wózkach. Była to okazja na poznanie losów osób, które pomimo swojej niepełnosprawności są w stanie być niezależni w wielu sytuacjach życiowych.