piątek, 2018-12-14 Alfreda, Izydora, Zoriny

Aktywna Polska Jesień w Kołobrzegu

2017-10-16

Kołobrzeg 25.09-06.10.2017r.

Na przełomie września i października w nadmorskiej miejscowości Kołobrzeg odbył się jesienny Warsztat AR organizowany przez FAR region zachodniopomorski.

Zgodnie z założeniem dzień przed przyjazdem uczestników, grupa kadry przeszła szkolenie w zakresie zarówno praktycznym jak i teoretycznym.

Zdobyta wiedza pozwoliła wszystkim instruktorom bez obaw i z radością przywitać 11 odważnych uczestników, chcących zdobyć wiedzę i nowe umiejętności dotyczących funkcjonowania na wózku inwalidzkim.

Ze względu na zróżnicowanie grupy cała kadra postanowiła dołożyć wszelkich starań, aby każdy uczestnik otrzymał jak najwięcej celowanych zajęć.

Pomysłowe treningi oraz dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb uczestnika stały się strzałem w „10”. I tak w Kołobrzegu dzień za dniem przynosił nowe doświadczenia. Wszystkim mimo zróżnicowanego wieku, przyświecał nam ten sam cel: wiedza, sprawność, wydolność, funkcjonalność.

Wysiłek uczestników włożony w treningi podczas Warsztatu przyniósł zauważalną poprawę nie tylko w testach sprawnościowych, ale także przełożył się na ich większą samodzielność i radość z osiąganych efektów.

Udało się także zaczarować pogodę i długo wyczekiwane przez wszystkich zajęcia w terenie również mogły się odbyć. Nie zabrakło również chwili na kulturę. Zmotywowani poprawą sprawności, wybraliśmy się wspólnie do Kołobrzeskiego Centrum Kultury na projekcję filmu.

Jak to zwykle bywa na Warsztacie, czas minął szybko i choć wszyscy chcieliby wydłużyć pobyt na kolejne dni, to przyszedł czas na nieuchronny powrót do domu.

Wszystkim uczestnikom życzymy dużo pozytywnej energii na dalszej drodze do aktywności…

Kadra FAR :)

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych