środa, 2018-09-19 Januarego, Konstancji, Leopolda

Weekendowe zajęcia – Ośrodek Sportu i Rekreacji "Kolna"

2017-10-12


W dniach 29.09-01.10.2017r. z udziałem dzieci odbyły się weekendowe zajęcia w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna". W tym czasie Weronika, Kasia, Marysia oraz Hubert wraz z rodzicami sumiennie ćwiczyli pod okiem najlepszych instruktorów aktywnej rehabilitacji.

Jak na prawdziwych wózkersów przystało już pierwszego dnia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad prawidłowego poruszania się na wózku na treningu z techniki jazdy. 

Sobota przyniosła nam masę różnorakich zajęć oraz warsztatów dla rodziców. Z samego rana dzieci ruszyły z treningiem ogólnousprawniającym a rodzice w tym czasie poznawali tajniki zdrowego kręgosłupa. Następnie przyszedł czas na zajęcia wspólne i budowanie zespołu rodzic-dziecko. Krótka przerwa na obiad i ciąg dalszy zajęć, gdzie dzieci na małej motoryce z dużym zaangażowaniem ćwiczyły swoje paluszki oraz wykazywały się kreatywnością, a rodzice podczas dyskusji na warsztacie wiedzy o MPD rozprawiali o swoich pociechach. Jeszcze przed kolacją przyszedł czas na basen, to był czas na oswojenie się z wodą, ćwiczenia oddechowe oraz podstawy nauki pływania. Następnie kolacja i relaks wraz z zabawą, krótka sesja fotograficzna w celu podniesienia poczucia własnej wartości naszych podopiecznych. 

W niedzielę tuż po śniadaniu, samodzielnie przygotowanym i nie zbyt obfitym (żeby brzuszki nam nie ciążyły) nasi najmłodsi uczestnicy zaczęli dzień od basenu, w którym po krótkim przypomnieniu oraz oswojeniu się z wodą zaczęli intensywną naukę pływania.

Kolejnym treningiem była technika jazdy gdzie dzieci instruowały rodziców jak prawidłowo asekurować na przeszkodach a nawet na i schodach.

Po obiedzie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i każdy z uśmiechem na twarzy oraz bogatszy w nowe doświadczenia wrócił do domu.

zobacz zdjęcia »