środa, 2018-09-19 Januarego, Konstancji, Leopolda

WIELKOPOLSKI Warsztat AR

2017-09-29


Wałcz 15 -27.09.2017

Warsztat Aktywnej Rehabilitacji przyczynił się do poprawy Naszej kondycji fizycznej dzięki regularnym i intensywnym treningom.

Podczas Warsztatów każdy z Uczestników ma możliwość poznania własnych zasobów oraz odkrywania swoich mocnych stron, ale również i tych aspektów własnego życia, nad którymi trzeba jeszcze popracować. Zajęcia prowadzone podczas Warsztatów mają przede wszystkim wdrożyć Nas – Niepełnosprawnych do samodzielnego oraz aktywnego życia. W tym celu prowadzone są zajęcia: sportowe, samoobsługowe czy nauka techniki jazdy na wózku, by przekonać Nas, iż można wiele osiągnąć, a wszystko to odbywa się pod okiem Instruktorów, którzy do każdego z Uczestników podchodzą w sposób indywidualny.

W czasie zajęć mieliśmy okazję zagrać w bilard, tenisa stołowego czy popływać na basenie. Dla wielu z Nas taka aktywność jeszcze kilka miesięcy temu była niemożliwa, a dziś dzięki Warsztatom Aktywnej Rehabilitacji, mamy zamiar kontynuować to, czego nauczyliśmy się w czasie warsztatu w Wałczu, by ciągle się rozwijać.

Każdego dnia w czasie Warsztatów czekała na Nas ciężka praca, lecz nie zabrakło czasu na dobrą zabawę czy relaks i nawiązanie nowych znajomości, dzięki czemu wszyscy jesteśmy sobie równi, mimo niepełnosprawności, a życie z perspektywy czterech kółek może być pasjonujące.

Polecamy uczestnictwo w Warsztatach wszystkim, którzy chcą żyć pełnią życia.

Paulina Korach w imieniu uczestników.