środa, 2018-09-19 Januarego, Konstancji, Leopolda

Gotowi na Sport

2017-09-22

17 września 2017 roku odbyło się wydarzenie „Gotowi na Sport – Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich”.

Udział w zawodach wzięło 50 osób  dzieci i młodzież z regionu zachodniopomorskiego.

W ramach Mistrzostw uczestnicy startowali w 5 dyscyplinach sportowych: sprint, rzut do celu, rzut w dal, slalom oraz jazda długodystansowa. Uczestnicy rywalizowali w 7 grupach, do których zostali zakwalifikowani na podstawie wieku, rodzaju niepełnosprawności oraz możliwości funkcjonalnych.

Nad przebiegiem Mistrzostw czuwały 33 osoby, w tym wielu wolontariuszy, a także gość specjalny  multimedalistka paraolimpijska  pani Renata Chilewska.

Wśród zaproszonych gości znalazła się także maskotka Fundacji Aktywnej Rehabilitacji  „Lis Farusek”, który zagrzewał dzieci do rywalizacji.

Na trybunach nie zabrakło wielu kibiców. Rodzice oraz rodzeństwo uczestników zawodów dopingowali swoich faworytów przez cały czas trwania Mistrzostw. Zwieńczeniem całego wydarzenia było uroczyste rozdanie medali oraz pucharów. 


Dla nas, jako organizatorów, nie ma jednak nic bardziej wartościowego niż uśmiech dzieci oraz wdzięczność i łzy wzruszenia rodziców. Po 3 długich miesiącach przygotowań czujemy ogromną satysfakcję ze zrealizowanego działania i już zbieramy energię na przyszłoroczną edycję. 

Wiktoria Bolko

zobacz też »