niedziela, 2019-10-20 Ireny, Kleopatry, Witalisa

IV Śląska Spartakiada Aktywnej Rehabilitacji

2017-09-15

W dniu 02.09.2017. odbyła się IV Śląska Spartakiada Aktywnej Rehabilitacji.

Tradycyjnie miejscem zmagań naszych nieocenionych sportowców była Hala Sportowa przy SP w Bieruniu.

Prace kadry i wolontariuszy rozpoczęły się od wczesnych godzin rannych, tak by wszystko było gotowe i by o godzinie 9:00 można było zarejestrować pierwszego sportowca.
Gdy tylko wybiła godzina 10:00 uroczyście przywitano sportowców, sponsorów, kadrę, wolontariuszy, a także zawsze obecnych i wiernych kibiców. Następnie przedstawiono skład sędziowski oraz grupy startowe. Wszyscy rozemocjonowani czekali, aż w końcu staną do walki o puchar. Po uroczystym złożeniu przysięgi przez sędziów oraz sportowców każdy udał się na poszczególne stanowiska by rozpocząć zmagania.

Sportowcy mierzyli się ze sobą w siedmiu konkurencjach: łucznictwo, tor przeszkód, boccia, sprint, sztafeta rodzinna, pchnięcie kulą i rzut do kosza. Konkurencjom towarzyszył głośny doping rodzin, które chętnie i licznie przybyły aby wspierać swoje pociechy. Pomiędzy konkurencjami był czas na drugie śniadanie oraz obiad dzięki czemu nasi dzielni zawodnicy mogli nabrać sił do dalszych zmagań. Jak to zwykle bywa na spartakiadzie było głośno i radośnie!

Po rozegranych konkurencjach odbyło się uroczyste wręczenie medali, nagród i przede wszystkim tak oczekiwanych pucharów. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wszyscy z uśmiechami pojechali do domów by pochwalić się swoim trofeum. Tym uroczystym sposobem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Czekamy na Was na kolejnych zajęciach :)

I pamiętajcie SUPER SPORTOWCEM może zostać każdy! Trzeba sobie tylko dać szansę!