wtorek, 2019-10-22 Haliszki, Lody, Przybysłšwa

KortoFARiada 2017

2017-09-19


Olsztyn 22.08-03.09.2017

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach udało nam się spotkać w akademickim miasteczku w Olsztynie. Kto nie był nigdy na Kortowie, powinien żałować i szybko to zmienić. Zieleń parków, bliskość jeziora Kortowskiego, labirynt między akademikami – tego klimatu nie da się podrobić.

Ponownie zagościliśmy całym obozem w Domu Studenta nr 1. Pierwsze dni naszego spotkania polegały na dokładnym przygotowaniu się na przyjazd młodzieży. Doszkalaliśmy się wzajemnie z technik przenoszenia i asekuracji, ze specyfiki problemów uczestników, z tego, jak najlepiej poprowadzić zajęcia. Kadra dyscyplin wspaniale poprowadziła pierwsze przykładowe treningi, a w pokoju serwisowym uczyliśmy się jak skutecznie i bezpiecznie wspierać podopiecznych w wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Na sam koniec wakacji, a dokładnie 24tego dnia sierpnia, przyjechali do nas uczestnicy. Piętnaście młodych osób zasiliło nasze szeregi. W tym momencie zaczęliśmy wspólną przygodę – codzienni stawialiśmy czoła nowym wyzwaniom. Między treningami mającymi na celu zwiększenie sprawności fizycznej młodzieży, mieliśmy masę innych, ciekawych zajęć. Wytwarzaliśmy własne naturalne kosmetyki, przygotowaliśmy pełnowartościowy wegański posiłek, pływaliśmy kajakami, uczyliśmy się o emocjach, komunikacji i dojrzewaniu. Braliśmy udział w „Targach Pasji”, gdzie każdy uczestnik mógł przedstawić swoją własną pasję, opowiedzieć o niej i zachęcić gości do dzielenia się swoim hobby.

Czas spędzony na Kortowie zaowocował nowymi przyjaźniami. Poznaliśmy się, otworzyliśmy na siebie i wzajemnie staliśmy się częścią swojego życia. Nie ma większej wartości niż troska i wrażliwość na potrzeby drugiej osoby. Dzień wyjazdu był wzruszający, chyba nikt nie spieszył się do domu. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom oraz kadrze za ten niezapomniany czas. 

MD