sobota, 2019-08-24 Bartosza, Jerzego, Maliny

Misja Mrzeżyno

2017-06-20


W dniach od 28 maja do 09 czerwca 2017r. w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji dla młodzieży. 

Podczas tegorocznego obozu, grupa młodych ludzi, licząca piętnastu uczestników, zaczęła treningi już w dniu przyjazdu, sprawdzając swoje umiejętności podczas testów sprawnościowych. 

W kolejnych dniach, obozowa młodzież pracowała nad zwiększeniem swojej wydolności fizycznej oraz szlifowała umiejętności, uczestnicząc w licznych zajęciach sportowych. Jednym z treningów była nauka jazdy na wózku, podczas, którego każdy pokonywał przeszkody architektoniczne, co później znacznie ułatwiło sprawne poruszanie się po urokliwej miejscowości Mrzeżyno.

Okazją do zapoznania się z nadmorskim terenem był trening „Misja Mrzeżyno”. Chcąc urozmaicić całą wyprawę, trening w terenie połączono z treningiem kompetencji społecznych. Podzieleni na grupy uczestnicy, otrzymali koperty z zadaniami do zrealizowania na terenie miasta.

Podsumowanie rezultatów wykonanych zadań odbyło się w mrzeżyńskim porcie, z widokiem na morze. „Misję Mrzeżyno” uczestnicy zdali celująco!

Pomiędzy treningami fizycznymi uczestnicy brali udział w cyklu warsztatów „Dbam o siebie”. W grupach, podzieleni w zależności od tematyki zajęć, uczyli się i rozmawiali o higienie ciała oraz sposobach na jego pielęgnację. W czasie, gdy jedna grupa doszkalała się podczas warsztatów, druga ćwiczyła swoje umiejętności podczas treningu z piłkami oraz podczas treningów z samoobsługi.

Uczestnicy obozu mieli również okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Na początku poznali zasady zachowania się przy stole, rozmawiali o doświadczeniach kulinarnych z różnych zakątków świata, a w drugiej części każdy własnoręcznie stworzył własną „mini pizzę”, które spożyte zostały podczas wieczornego seansu filmowego. 

Kiedy po niespełna dwóch tygodniach przyszedł czas na zakończenie obozu, wszyscy pięknie wyszykowani oczekiwali na podsumowania i podziękowania.

Zwieńczeniem wieczoru była zabawa, na której wszyscy tańczyli, śpiewali, a której nie było końca :-)

 

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom i Całej Kadrze!
Kadra Obozu! :-)