sobota, 2019-08-24 Bartosza, Jerzego, Maliny

Weekendowe zajęcia AR w Kleszczowie

2017-07-14


W dniach 23-25 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna „weekendówki” regionu łódzkiego w ośrodku Solpark w Kleszczowie, na którą przybyło 5 uczestników wraz ze swoimi rodzicami. 

Zajęcia Weekendowe zaczęliśmy od spotkania integracyjnego, dzięki któremu mieliśmy okazję lepiej się poznać, spędzić mile czas przy zabawie z chustą animacyjną oraz zapoznać się z rozmieszczeniem poszczególnych miejsc w ośrodku. 


Kolejny dzień rozpoczął się intensywnie od nauki techniki jazdy. Na początku szczegółowo omówione zostały elementy wózka inwalidzkiego. Następnie uczestnicy mieli za zadanie pokonać tor przeszkód oraz zaprezentować swoje możliwości podczas przejeżdżania przez progi.

Po zmaganiach przyszła chwila odpoczynku i relaksu. W zupełnej ciszy, leżąc wygodnie na materacach wsłuchiwaliśmy się w polecania pozwalające na odprężenie całego ciała. Kończąc zajęcia relaksacyjne, rodzice otrzymali przykładowe teksty które mogą wykorzystać w domu do tego typu zajęć, oraz pakiet informacji dotyczący schorzenia ich pociech.Pogoda dopisała, dlatego, po obiedzie wybraliśmy się wspólnie na dłuższy spacer na taras widokowy. Mogliśmy z niego zobaczyć Kopalnię Węgla Brunatnego – Bełchatów i Elektrownię.

Po powrocie i krótkim odpoczynku czekały kolejne atrakcje takie jak bilard i zajęcia na pływalni.

W ostatni dzień kadra przygotowała dla uczestników niespodziankę, którą było kino. Poprzez głosowanie wybrana została pełna humoru, z zaskakującym zakończeniem komedia - „Dzieciak rządzi”. Salę kinowa opuściliśmy w doskonałych nastrojach.

Reszta dnia upłynęła bardzo aktywnie, pod hasłem gier zespołowych. Gry w boccie i piłkę toczoną przyniosły wiele emocji, ale pokazały ogromne zaangażowanie i talent uczestników.

Był to krótki, ale bardzo intensywny czas. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz kadrze za miło spędzony weekend, wspaniałą atmosferę i zaangażowanie.