sobota, 2019-08-24 Bartosza, Jerzego, Maliny

Czerwcowe atrakcje na WAZie w malowniczej Wiśle

2017-07-07


22.06.2017  03.07.2017

Dzięki Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FAR mieliśmy przyjemność wyjechać na dziesięciodniowe Warsztaty Aktywizacji Zawodowej.

Warsztat ten ma na celu pomóc osobom niepełnosprawnym otworzyć się na świat i możliwości zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, a także nabycie umiejętności efektywnego poszukiwania pracy w celu znalezienia zatrudnienia z uwzględnieniem naszych cech, umiejętności oraz predyspozycji. Dzięki temu znacznie łatwiej będziemy mogli odnaleźć własną ścieżkę rozwoju kariery zawodowej. Projekt ten poza głównym założeniem pozwala nam spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych oraz podszkolić się w prawidłowej jeździe na wózku i pokonywaniu barier otoczenia. Rozmawiając z doradcą zawodowym mieliśmy szansę odkryć i poznać swoje mocne strony w rozwoju zawodowym.

Kadra Warsztatu codziennie dostarczała nam nowych atrakcji w postaci intensywnych treningów sportowych oraz ciekawych spotkań mających na celu omówienie tematów związanych z codziennością osoby niepełnosprawnej. Wszyscy po raz pierwszy mieliśmy okazję zwiedzić położony pięknie w górach Zamek Prezydencki. Miło spędziliśmy czas podczas wspólnego grillowania i pieczenia kiełbasy, karaoke czy spotkań wieczornych, by móc podzielić się własnymi doświadczeniami, wysłuchać rad kolegów, koleżanek i poznać się lepiej.

Podczas interesującej gry terenowej współpracując w grupie poradziliśmy sobie z zadaniami dotyczącymi ważnych spraw dla każdego wózkowicza, przy okazji poznając okolicę i znajdujące się nieopodal ciekawe miejsca warte odwiedzenia.

Z WAZu wynosimy mnóstwo wiedzy i umiejętności, które pomogą nam w codziennym pokonywaniu zarówno barier architektonicznych, jak i trudności związanych z rozwojem własnej osobowości, dokształcaniem się czy też odnalezieniem się na rynku pracy. Pielęgnować będziemy również zdobyte tu przyjaźnie, wspominając mile całą kadrę, jej zaangażowanie, pracę i doświadczenie, którym się z nami podzielili.

UCZESTNICY WAZ