wtorek, 2019-11-19 Elżbiety, Faustyny, Pawła

Obóz AR dla dzieci w Zielonej Górze, 06-14.07.2015

2015-08-08

Po kilku latach przerwy zaprosiliśmy dzieci na obóz aktywnej rehabilitacji do Zielonej Góry. Od pierwszych dni obozu towarzyszyła nam upalna pogoda, na szczęście w dużej szkole upał nam nie dokuczał. Dzieci dojechały w komplecie, po przekroczeniu drzwi szkoły,  przystrojona w pióropusze, totemy, kadra obozu przeniosła dzieci w bajkowy świat – indiańskiej wioski. Każdemu zostało nadane iście indiańskie imię, rozdane zostały indiańskie pióropusze, centralnym punktem spotkań był wykonany przez nas WIGWAM. Wszystko to po to aby przez zabawę zachęcić nasze dzieci do ciężkiej i efektywnej pracy na treningach: techniki jazdy na wózku, treningach ogólnokondycyjnych, pływaniu, grach zespołowych, zajęciach z łucznictwa i wielu innych dyscyplinach- bo przecież trzeba było sobie zasłużyć na pochwały Wielkiego Wodza Bąbla :) 

 

Dzieci dzielnie przetrwały trudy obozu, podśpiewując hymn naszej indiańskiej wioski , do boju rozgrzewał okrzyk – „Dzielni, samodzielni!”. Za zaangażowanie i  postępy mieliśmy  zapewnione atrakcje; wizytę w Komendzie Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Zielonej Górze, gdzie panowie strażacy pokazali nam każdy zakątek, narzędzia pracy jakimi się posługują. Mieliśmy okazje uczestniczyć w prawdziwej akcji przygotowawczej do pożaru, oglądaliśmy z bliska wóz strażacki i cały rynsztunek. Dziękujemy Strażakom za tą wycieczkę pełną nowej wiedzy i zabawy.  Dziękujemy również za odwiedziny zespołowi „New Message”, to był piękny, prawdziwy  koncert , bawiliśmy się świetnie przygrywając instrumentami, które sami wykonaliśmy na tę okazję. Uczestnicy obozu często pierwszy raz mieli okazję brać udział w prawdziwym koncercie na żywo za co dziękujemy panu Przemkowi Szczotko-wokaliście zespołu.

To był piękny obóz, mali Indianie – wcielajcie w życie to czego Was nauczyliśmy, to będzie największa nagroda dla kadry, która pomimo ciężkiej pracy, zmęczenia, ciągle z uśmiechem, radością zaangażowaniem pracowała z Wami każdego dnia. Droga kadro obozu dziecięcego – jesteście nieocenieni , serdeczne dzięki :)

Zobacz zdjęcia »