201

Odp: ważne dla osób po wypadku z należącym się odszkodowanie OC sprawcy

Zgadzam się z Aksedo co do tego, że wiele zależy od tego kto jest szefem. W moim przypadku HDI wypadało miernie, ale ostatnio nadrabia. W niektórych sprawach są rzeczowi i konkretni, a w niektórych nie (niestety większości) sad Ostatnio jednak mile mnie zaskoczyli smile

Z kolei Allianz - kiedyś miałem o nim lepsze zdanie. Teraz gorsze.

Reasumując, wszystko zależy od osoby, która sprawuje nadzór, aktualnej polityki firmy, no i oczywiście od osoby, która występuje z roszczeniami. Nigdy nie zgodzę się z poglądem, że każdego traktują tak samo. "Oni" wiedzą kogo mogą, za przeproszeniem orżnąć, a kogo nie...

No i oczywiście mój negatywny lider - PTU S.A. (nie mylić z PZU S.A., którego raczej chwalę).

202 Ostatnio edytowany przez Aksedo.pl (2009-12-03 11:13:02)

versus-wawa napisał/a:

Nigdy nie zgodzę się z poglądem, że każdego traktują tak samo. "Oni" wiedzą kogo mogą, za przeproszeniem orżnąć, a kogo nie...

Tu się z Tobą w 100 % zgadzam, jeśli ktoś nie odpuścił im do końca i uzyskał kilka wyroków, a przy tym roszczenia są dobrze udokumentowane i nie "z kosmosu" to procentuje to na przyszłość i relację są dobre. Tak jak my oceniamy ich, tak oni nas i także kierują się sympatiami i antypatiami smile

U mnie negatywny lider to w tej chwili Warta i Generali.

203 Ostatnio edytowany przez versus-wawa (2009-12-03 11:23:21)

Tych 2 "liderów" też dobrze znam smile

204

W Twoim przypadku aberade PZU po prostu nie ma już sił i dlatego, za przeproszeniem tak Ciebie traktują sad

Samo przeniesienie akt do innej jednostki na pewno nie było dobrym posunięciem, ale niestety w tego typu firmach panuje szeroko rozumiana spychologia!

Co do podciągania kosztów pod rentę - PZU nie chce się na bieżąco tego rozliczać i dlatego tak robią. Nie chciałbym na forum więcej pisać wink

205 Ostatnio edytowany przez akwilas (2009-12-29 23:21:05)

m

206

Witam,
Mam pytanie w wyniku kolizji drogowej która miała miejsce dzisiaj, sprawca wjechał w tył mojego sam. po powrocie do domu zaczełam odczuwac ból kregosłupa odcinek szyjny i piersiowy. czy jesli okarze sie ze jednak doznałam urazu to czy w tym wypadku moge ubiegać sie o odszkodowanie od firmy w której pracuje? z tego co wyczytałam moge z OC sprawcy ale zastanawiam sie czy od firmy również, gdyż wtedy kiedy miała miejsce kolizja wracałam z pracy do domu- pracuje jako przedstawiciel. i jak jest ze zwolnieniem czy powinnam poprosić o L4 i czy pracodawca bdzie wypłacał mniejsza stawke jak w przypadku choroby ???

207

mili2121 napisał/a:

Witam,
Mam pytanie w wyniku kolizji drogowej która miała miejsce dzisiaj, sprawca wjechał w tył mojego sam. po powrocie do domu zaczełam odczuwac ból kregosłupa odcinek szyjny i piersiowy. czy jesli okarze sie ze jednak doznałam urazu to czy w tym wypadku moge ubiegać sie o odszkodowanie od firmy w której pracuje? z tego co wyczytałam moge z OC sprawcy ale zastanawiam sie czy od firmy również, gdyż wtedy kiedy miała miejsce kolizja wracałam z pracy do domu- pracuje jako przedstawiciel. i jak jest ze zwolnieniem czy powinnam poprosić o L4 i czy pracodawca bdzie wypłacał mniejsza stawke jak w przypadku choroby ???

Oczywiście, że może Pani dochodzić zadośćuczynienia z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Urazy kręgosłupa są bardzo trudne do diagnozowania, ponieważ lekarze rzadko decydują się na TK czy rezonans, a tylko takie badania pozwalają na pełną diagnostykę. Radziłbym się skupić na leczeniu a kwestię odszkodowania odsunąć na później (roszczenie przedawnia się po 3 latach).

Jeśli chodzi o odszkodowanie od pracodawcy to nie ma żadnych podstaw.
Biorąc pod uwagę Pani charakter pracy, można jeszcze rozważyć wniosek do ZUS o jednorazowe odszkodowanie, ale w jednej z ostatnich moich spraw ZUS zakwestionował takie roszczenie stwierdzając, że przedstawiciel handlowy wracając od ostatniego klienta nie jest w pracy tylko jest w drodze z pracy i nie należy się jednorazowe odszkodowanie. Zrobiliśmy odwołanie do sądu pracy i czekamy. 

Co do wysokości zasiłku to powinna Pani dostać 100 % podstawy wymiaru zasiłku.

W przypadku pytań proszę pisać.

208

Uległeś wypadkowi?
Nie przyznali Ci odszkodowania?
Pomogę w sporządzeniu zgłoszenia szkody, sądowym dochodzeniu
odszkodowania oraz udzielę wszelkiej informacji w tym zakresie.
Kontakt: wws.lucas@wp.pl

209

Uległeś wypadkowi?

210

Uległeś wypadkowi?

211

Uległeś wypadkowi?

212

Uległeś wypadkowi?

213

Uległeś wypadkowi?

214

jejku..a może tak raz by wystarczyło,co??!!!

215 Ostatnio edytowany przez ewa-d (2011-04-08 20:40:11)

z

216

Żeby precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie należałoby przeprowadzić analizę okoliczności danej sprawy, ustalić rozmiar obrażeń, wysokość uszczerbku na zdrowiu, zobaczyć jak mąż funkcjonuje itp.
Niestety przy obrażeniach mózgowych następstwa mogą ujawniać się dopiero za jakiś czas.

Naprawdę ciężko wskazać nawet widełki kwot. Na pewno nie możecie podpisać ugody i dobrze konsultować swoje działania z prawnikiem lub firmą / kancelarią pomagającą poszkodowanym - w większości jest to bezpłatne.

Poza tym na tym forum także pomagamy tylko trzeba mieć więcej danych.

217 Ostatnio edytowany przez ewa-d (2011-04-08 20:41:57)

z

Osobiście polecam przekazać sprawę fachowcom !

219

ewa-d napisał/a:

Nie był to wypadek komunikacyjny. Było to zdarzenie podczas wyczynowego uprawiania pewnego sportu ekstremalnego. Mój mąz nie był w tym dniu uczestnikiem tych czynnosci ale tylko obserwatorem. Napewno zostanie mu przypisane przyczynienie- co do tego nie mamy watpliwości.

Z podanego opisu wynika, iż mąż został uderzony przez innego uczestnika jakiś, bliżej nieokreślonych, sportów ekstremalnych? Jeżeli to nie tajemnica, to proszę podać co to za dyscyplina ekstremalna?

Ja skupiłbym się bardziej na ustaleniu podmiotu winnego a nie na przekazywaniu sprawy profesjonalistom, jak to zaznaczył mój przedmówca.... (bez komentarza o profesjonalizmie wypowiedzi).

220

Rzetelski - VOTUM S.A. napisał/a:

Czyli komu?:)

Co do opisu, to brzmi on poważnie i wydaje się, że roszczenie nie powinno być symboliczne, kilkadziesiąt tysięcy na pewno, ale ostatecznej kwoty i tak nie ośmielę się napisać. Tylko zasadnicze pytania brzmi czy jeśli wystąpicie do osób fizycznych (bo rozumiem, że to one są odpowiedzialne za szkodę, to czy nawet wyrok zasądzający będzie gwarancją wyegzekwowania tych kwot. Tak jak napisał kolega Michał, podstawowa rzecz to odpowiedzialność, a dopiero potem wysokości.

221 Ostatnio edytowany przez Rzetelski - VOTUM S.A. (2010-06-21 12:57:18)

Aksedo.pl napisał/a:
Rzetelski - VOTUM S.A. napisał/a:

Czyli komu?:)

Komu powierzyć tą sprawę, to już pozostawiam samej zainteresowanej !

222 Ostatnio edytowany przez ewa-d (2011-04-08 20:42:57)

z

223

Czy w ustalaniu okoliczności zdarzenia uczestniczy Policja/Prokura?

224 Ostatnio edytowany przez ewa-d (2011-04-08 20:43:56)

z

225 Ostatnio edytowany przez parabara (2010-06-22 11:55:13)

Czy zwyczajnie umorzono postępowanie, czy umorzono je warunkowo? Tzn. czy sprawcy zostali uznani za winnych "nieszczęśliwego wypadku", czy uznano że "nie ma problemu", nie popełniono czynu niedozwolonego itd.?

Sprecyzuj sytuację prawną tego zdarzenia. Napisz słowo w słowo, co macie na decyzji organów i jakie to organy.

Inna sprawa, że sytuacja jest skomplikowana (w wielu aspektach) i lepiej żeby zajął się nią kompleksowo prawnik (adwokat lub radca prawny).
W zależności od szczegółów sprawy, różne będą terminy przedawnienia - nie czekajcie z działaniem.