26

Odp: ważne dla osób po wypadku z należącym się odszkodowanie OC sprawcy

Do aberade:

Sredecznie dziękuję! Ciesze się że są tacy ludzie jak Ty, na których pomoc inni mogą liczyć. Dla większości są to problemy z którymi spotykają się po raz pierwszy i dzięki takim osobom jak ty mają szansę egzekwować to co im się należy, a o czym nie wiedzą.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam

27

Mam wątpliwości co do odszkodowania za utracony dochod, gdyż w okresie kiedy byłam na zwolnieniu chorobowym wystawiłam dwie faktury. Były to faktury za usługi wykonane przed wypadkiem ale nie wiem czy PZU nie stwierdzi że jednak nie utracilam dochodu.

28

Nie jestem pewna, ale ktoś musiał to zrobić, a oprócz mnie nie mógł nikt. W tzw. "budowlance" jest zasada że:
1.wykonujesz usługę
2.następnie jest odbiór i ew. poprawki
3.wystawiasz fakturę
Jeżeli więc w miesiącach grudzień, styceń, luty nie świadczę usług to w następnych nie wystawię faktur. I tu utracę dochód.

29

Dzięki za wszystko! zadzwonię. Pozdrawiam

30 Ostatnio edytowany przez pietroff (2008-01-28 17:09:41)

Nie dajcie się firmom które biorą za usługi 40%+22%VATbo to jest nie uczciwe normalny prawnik bierze od 5 do 15 % za to samo a nawet i lepiej, nie wymieniam nazwy firmy bo straszą mnie sądem uważajcie na tą firmę  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31

wazne pytanie, moja koleżanka ucierpiala dosyc powaznie w wypadku samochodowym (nie ona prowadziła). nie maial jednak zapietych pasow czy ma szanse na odszkodowanie z tytułu OC?

32 Ostatnio edytowany przez awatar (2007-02-24 21:38:56)

nina2221 napisał/a:

Mam wątpliwości co do odszkodowania za utracony dochod, gdyż w okresie kiedy byłam na zwolnieniu chorobowym wystawiłam dwie faktury. Były to faktury za usługi wykonane przed wypadkiem ale nie wiem czy PZU nie stwierdzi że jednak nie utracilam dochodu.

PZU przyczepi sie do wszystkiego. Przez rok wypłacali mi rentę wyrównawczą. Później przestali, bo nie wyrejestrowałem działalności. Ostatecznie po kolejnym roku zamknąłem firmę (przez ponad dwa lata jakoś firma funkcjonowała z pomocą znajomych z branży, rodziny i pracownika, jednak bez mojego solidnego zaangażowania nie mogła dalej normalnie działać).
Zawieszenie renty oczywiście było bezpodstawne - w końcu to renta wyrównawcza i można ją pomniejszyć o uzyskiwany dochód, ale przyczepili sie do tego, że mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy. Ponieważ przepisy są bardzo ogólne (raptem dwa paragrafy) interpretują je jak chcą. Podobnie robią z wyrokami SN. Bez sądu i solidnie prowadzonej sprawy sie nie obejdzie.

33

WITAM,

CZy ktoś wie co zrobić jeśli suma gwarancyjna na jedno zdarzenie uległa wyczerpaniu??(zdarzenie miało miesce 1991r i suma gwaracyjna na szkodę była o wiele niższa niż teraz...)
Czy ktoś wie co można zrobić z tym fantem?

34

www.idealnapomoc.pl wpisz IP 1229 konsultacje bezplatnie
więcej info na GG 9841224

35

Pozew złożyłem ,ale przeciw ubezpieczycielowi.Sprawca jest goły... więc nie ma z kogo ściągnąć. Są to sprawy szalenie trudne i właściwie precedensowe i dlatego byłem ciekaw,czy ktoś komu wyczerpała się suma gwarancyjna ma jakieś doświadczenie.Z rzecznikiem ubezpieczonych jestem w kontakcie.Tylko zdanie rzecznika dla Sądu niewiele znaczy.

36 Ostatnio edytowany przez pietroff (2008-01-28 16:51:23)

Witam wszystkich nie ufajcie pseudo firmom które biora np 40% + 22% VAt to jest przegięcie normalny prawnik bierze od 5 % do 15 % zmieniam tekst ponieważ ktoś z tej firmy straszy mnie za moje wypowiedzi to znaczy za znaki ostrzegawcze dla biednych ludzi po wypadkach samochodowych.

37 Ostatnio edytowany przez pietroff (2008-01-28 16:47:30)

As

38

witam.
tydzien temu mialem wypadek samochodowy. bedac na drodze z pierwszenstwem zostalem uderzony przezsamochod ktory wykonywal skret w lewo z przeciwka i nie ustapil mi pierwszenstwa. po zderzeniu moje auto uderzylo w auto oczekujace do wyjazdy z drogi podporzadkowanej. po wszystkim auta zostaly zabrane na parking policyjny i dzis chcialme odebrac auto i zaczely sie problemy. wg mojej oceny i kilku osob ktore zajmuja sie blacharka auto nadaje sie do kasacji ale musi to orzec rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej sprawcy. jak sie okazalo sprawca nie jest jeszcze ustalony o dziwo bo dla mnie sprawa jest oczywista co w swoich zeznaniach potwierdzil kierujacy w ktorego uderzylem po zderzeniu. "sprawca" nie byl jeszcze przesluchiwany tak jak ja chociaz po przeswietleniu wyszedl ze szpitala a ja lezalem 3 dni. wczoraj bylem u mojego agenta ubezpieczeniowego zeby sie zapytac co robic i kazal mi sie dowiedzeic o nazwe zakladu w ktorym jest ubezpieczony "sprawca" i nr polisy. poszedlem na komende wydano mi dokument na odebranie auta z parkingu policyjnego a ozniej poszedlem do osoby ktora prowadzi sprawe aby dowiedziec sie o ta polise. okazalo sie ze policjanci ktorzy byli na miejscu nie spisali nr polisy ani na miejscu ani do tego czasu. obawiam sie ze to moze byc poczatek klopotow tzn ze moga byc jakies proby mataczenia. czy z powodu zaniedbania policjanta moge sie zwrocic o przepisanie dokumentu pozwalajacego na odbior samochodu w pozniejszym terminie?
druga sprawa:  do soboty mam zwolnienie lekarskie i jutro mam isc do kontroli do nurologa ale oprocz glowy co raz bardziej boli mnie kregoslup. w rozpoznaniu na karcie informacyjnej ktora dostalem ze szpitala mam napisane tylok uraz glowy chociaz mowilem od razu ze boli mnie szyja, robiono mi RTG glowy, szyji a takze zeber bo dzien po wypadku zaczely mnie mocno bolec. Tomografia komputerowa glowy wykazala ze mam w glowie "torbiel skorzasta" (ktos wie co to jest i czym to grozi)
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

39

do dbh :

o faktycznie ciekawa sprawa , ewidetnie policjanci sie nie popisali mam nadzieje ze chociaz mandat dali sprawcy bo takie dane jak dane polsiy gdy juz laskawie przyjada na miesjce kolizji powinni wziac ...
Spytaj jeszce na jakims innym forum bo tu widze ze malo kto odpowiada
wejdz np. na
http://www.odzyskaj.info/

A co do torbiel skórzasta to luknij tu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Potworniak

Pozdrawiam i zycze powodzenia

40

Witam serdecznie -jestem tu pierwszy raz ale widzę że piszecie o tym z czym mam problem, mam nadzieję że i mnie ktoś dobrze poradzi:)
Miałam wypadek w którym sprawca najechał czołowo na mój pojaz, jechałam do pracy w której nie miałam podpisanej jeszcze umowy- pach pech. W efekcie pracę straciłam z powodu długiego zwolnienia lekarskiego. W tym wypadku odniosłam klasyczne obicia całego ciała, wstrząśnienie mózgu, ale mój kregosłup ucierpiał. Zwichnięcie kregów szyjnych i oddzielenie fragmentu kostnego 5 kręgu. Leczyłam się neurologicznie- drętwiały mi palce rąk, bolała głowa nie mówiąc o szyi.Nadal sie rehabilityję- a wszyskie rachunki zbieram. Pytanie brzmi: Jak wysokiego zadośuczynienia mogę sie spodziewać od ubezpieczyciela z OC sprawcy? Jaki procen uszczerbku na zdrowiu zostanie mi przyznany? Proszę o pomoc jestem w tej dziedzinie zielona:) Pzdr.serdecznie

41 Ostatnio edytowany przez pietroff (2008-01-28 17:11:28)

Witam wszystkich serdecznie !
Własnie dzisiaj otrzymałem wiadomość , iż wygrałem sprawe z firmą która mnie oszukała jest to , mam nadzieje , początek tego co wy powinniście skończyć wszyscy Ci którzy zostali oszukani przez tą samą firmę w ten sam sposób co ja. Zachęcam do walki niewiele to kosztuje a satysfakcje ogromne. Nie wymieniam nazwy firmy gdyż grożą mi sądem ale wystrzegajcie się takich firm!!!
Pozdrawiam!

42

witam mialem wypadek komunikacyjny jako pasazer wieczorem doznalem bul kregoslupa i udalem sie do szpitala na przeswietlenia okazalo sie ze zostalem w szpitraluna obserwacji poniewaz mialem miec pekniety kreg ale po 6 dniach okazalo sie ze to taka uroda i nie jest peknietywypisanoi mnie do domu
i wystawiono zwolnienie i czy moge sie starac o odszkodowanie z oc sprawcy i jak to wyglada

43

Witam.
A czy ktoś z Państwa miał do czynienia z prawnikami z KRW ( krajowego rejestru wypadków ) zajmującymi sie odszkodowaniami w imieniu poszkodowanego?
Moi rodzice mieli poważny wypadek samochodowy ( z auta nic nie zostało a oni wylądowali w szpitalu ) i teraz myślą o tej firmie bo dostali od kogoś ich wizytówkę.
Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam.

44

Według mnie należy zachować ostrożność, ponieważ już sama nazwa jest podejrzana. Powiedzmy, że przynajmniej ma sugerować instytucję rządową i nieco inny charakter działalności (rejestr) niż to co można przeczytać na stronie o ich działalności. To nie jest uczciwe.

45

Mam pytanie . Czy to, że ktoś radzi innym aby wystrzegali sie przed nieuczciwymi firmami odzyskującymi odszkodowania jest przestępstwem??????? Pytam wszystkich gdyż dziś dostałem wiadomość, że jak nie wycofam swoich wypowiedzi z forum FAR zostanę pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej!!! To co napisałem wcześniej jest prawdą. Bardzo prosze o odpowiedź!

46

Piter niedaj się.Jak cię mogą pociągnoć do odpowiedzialności cywilnej?Za co?Że mówisz prawde.Według mnie to ci mogą naskakać ,wiesz na co=)

47

No widzisz Darek tak to juz jest, bo dzięki mnie ludzie zaczynają się zastanawiać i do tego FIRMA traci kupe kasy ale, może nauczą się traktować ludzi z szacunkiem a nie wciskać kit, że sprawa jest trudna i dlatego jest taki procent !!!! I do tego wszystko jest pięknie do podpisania umowy, potem są schody i to niezłe!
Pozdrowienia

48

Witam. Miałem wypadek komunikacyjny jako  pasażer,sprawcą wypadku był kierowca sam. ciężarowego z którym zderzyliśmy sie czołowo.Pasażer na przednim siedzeniu  w skutek odniesionych obrażeń zmarł,a kierowca doznał ogólnych potłuczeń ciała. Ja doznalem obrazen:
*uraz glowy
*wsztrzasnienie mozgu
*zlamanie nasady dalszej kosci promieniowej prawej z przemieszczeniem odlamow
*zlamanie wyrostka rylcowatego kosci lokciowej prawej
*zlamanie podstawy drugiej kosci srodrecza lewego
*stluczenie żóchwy, klatki piersiowej i miednicy
Od ponad trzech miesiecy jestem na zwolnieniu, obecnie odbywam rechabilitacje. Ortopeda stwierdzil jednak , ze nie bede mogl wykonywac prawa reka zadnych ciezkich prac oraz nie powroci ona do pelnej sprawnosci.
Przed wypadkiem wykonywalem prace budowlane ,nie mam jednak tego udokumentowanego.W czasie wypadku byłem osobą bezrobotną .Chciałbym sie dowiedzieć  czego i w jakiej kwocie powinienem oczekiwać z oc sprawcy, oraz nw. z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.

49

Czy ktoś może korzystał  z usług firmy z Legnicy?
Nazywa sie ona  Europejska Grupa Finansowa? Czy są wiarygodni? jak zakończyły się sprawy które prowadzili? Kilka dni temu zgłosił sie do mnie ich przedstawiciel podpisałem z nim niby umowę ale nie podpisałam pełnomocnictwa?bo nie wiem czy nie za dużo sobie życzą 30 %+ 22% o wygranej sprawy?
Ja jestem jeszcze młodą osobą mam 21 lat i boje się porostu żeby ktoś nie wykorzystał mojego wieku i niewiedzy jeżeli chodzi o odszkodowania.
Ja miałam wypadek w wrześniu w 2007 roku wypadłam z jadącego busa gdyż kierowca w czasie jazdy otworzył drzwi- nie udzielił mi żadnej pomocy nie zgodził sie na wezwanie pogotowia ani policji.Pasażerowie pomogli mi wsiąść ponownie do busa. Busem  jechałam jeszcze 13 km. Na przystanku na którym wysiadłam czekał już na mnie mój chłopak który  zabrał mnie i zawiózł na policję i pogotowie. Miałam uraz głowy(powierzchowny krwiak) , stłuczoną lewą nogę(ogromny siniec), bóle pleców, nie mogłam prawie sie ruszać , nie mogłam ruszać głową w prawo lewo, uraz szyjny, ogólne bóle. Byłam ponad 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim u neurologa. Obecnie policja założyła w sądzie sprawę karną przeciwko kierowcy.
Proszę powiedzieć co powinnam robić w takim przypadku? jak mogę starać się od odszkodowanie? z OC firmy sprawcy? czy mogę również wystąpić o odszkodowanie od sprawcy w sprawie cywilnej?
Proszę o radę

Z góry dziękuje

Pozdrawiam serdecznie

50

30% to złodziejstwo.  Sądzę, że żaden prawnik tyle nie weźmie. Te 22% to niby co VAT?