1

Temat: Dofinansowanie do remontu wózka

Czy ktos już starał sie o dofinansowanie do remontu wózka? Jeśli tak, napiszcie krok po kroku jak to załatwić, bo nie chcę czegoś sknocić.
Z góry wielkie dzięki!!!

2

Odp: Dofinansowanie do remontu wózka

To, że nam powiedzą to ja dobrze wiem, problem w tym, że nie bardzo mamy czas i ochotę osobiście się fatygować. Dlatego pytam, żeby mieć już komplet potrzebnych dokumentów i tylko im to zawieźć. Poza tym z tego, co wiem NFZ również dofinansowuje remont, jakoś to się najpierw u nich załatwia a później w Mopsie. No i kwestia, czy można skądś ściągnąć te wnioski zamiast jeżdzić po nie do NFZ i do Mopsu.
W każdym razie dzięki i pozdrawiam!!!

3

Dzięki, większość tych tron już wcześniej sama znalazłam, ale dopiero na tej http://pawlakpr.pl/index.php?option=com ... ;Itemid=72
jest dokładnie to, o co mi chodzi.
A te wzory wniosków dziwnym trafem w każdym mieście wyglądają inaczej, już kilka różnych mam w kolekcji :-)
Pozdrawiam!!!

4

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości wyremontowanie wózka ze środków NFZ, to jeśli Ty osobiście nie możesz udać się do placówki NFZ niech pójdzie ktoś z rodziny i tam na miejscu wpełnią wniosek o naprawe wózka. Masz 30 dni na realizację naprawy, tzn. znalezienie firmy, ktora dobierze cześci do Twojego wózka i z kopia wniosku i wystawioną fakturką udajesz się do PCPR-u badź MOPS-u żeby przyznali te 150% tego co dał Ci NFZ. NFZ przyznaje w zależności od tego jaki masz wózek i co za tym idzie, jesli miałas wózek z limitem ceny 800 zł (czyli końcówka kodu .01) to przyznają Ci na naprawę 240 zl jeśli miałaś wózek dla aktywnych zawodowo (końcówka kodu .02 limit 1500 zl) to dostaniesz 450 zl, a jeśli wózek specjalny dziecięcy bądź stabilizujący plecy i głowę z limitem ceny 1800 zł to NFZ na naprawę da 540 zl. Wniosek do PPR-u czy MPS-u znajdziesz na stronach regionanego ośrodka (tam gdzie podlegasz), bo każdy jak zauważyłas ma trochę inny wzór. 
Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłam.

Pozdrawiam
Aga

5

Wielkie dzięki, o takie informacje pytałam. Jestem wdzięczna za przedstawienie mi tego w praktyce, bo w teorii to znam.
Pozdrawiam!!!

6

a co jak mops jednak nie przyzna tych pieniędzy?

7

Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy w wyborze poduszki przeciw odleżynom. Moj tata jest inwalidą od 20 lat i całe dnie jeździ na wózku. Robią mu się straszne odleżyny i nie wiemy jaka poduszka będzie najlepsza. Bardzo proszę wszystkich o pomoc i radę. Czekam na odpowiedzi. Dziękuję z góry.