Temat: odmowa wyplaty odszkodowania AC

witam!
Proszę o pomc w sprawie odmowy wypłaty odszkodowania z polisy AC w Link4.
W lutym mój samochód został okradziony i zdewastowany.Zgłosiłem do link4, po 45 dniach przysłali mi pismo informujące o odmowie wypłaty odszkodowania argumentując tym, że podczas rozmowy sprzedażowej polisy, oświadczyłem, że mój samochód posiada jedno zabezpieczenie elektroniczne(immobilise) i posiada zabezpieczenie blokujące automatyczną skrzynię biegów. Do zawarcia umowy polisy wystarczyło mieć jedno zabezpieczenie elektroniczne tak oświadczył mi przestawiciel tej firmy. W polisie jest wymienione takie zabezpieczenie jako wymagane i wymienione dodatkowe, które i tak nie miało żadnego wpływu na zawarcie umowy i jej składkę. W odmowie dyrektor pionu odszkodowawczego argumentował swoją decyzję, że w trakcie procesu likwidacji szkody ustalono, że mój samochód posiada tylko jedno zabezpieczenie elektroniczne, i że wprowadziłem firmę ubezpieczeniową w błąd mówiąć ,że posiada dwa niezależne zabezpieczenia. Pan dyrektor stwierdza,cyt:" że gdybym poinformował ich w czasie rozmowy sprzedażowej, że posiadam tylko jedno zabezpieczenie elektroniczne to mój pojazd nie zostałby objety umową ubezpieczeniową".
Pamietam, że podczas rozmowy sprzedażowej, opisywałem jakie mam zabezpieczenia i jak wyglądają, i to przedstawiciel tej firmy zdecydował o takim zapisie w polisie(rozmowa była nagrywana), na dodatek trzy dni po podpisaniu umowy polisy, pojawiła się pani ,która wykonywała oględziny i nie zakwestionowała żadnych nieprawidłowości co do sposobu zabezpieczenia samochodu.
Po odmowie postanowiłem sprawdzić jakie trzeba spełniać warunki w link4, żeby ubezpieczyć samochód od kradzieży, trzy krotnie dzwoniłem, podawałem identyczne parametry co mój pojazd i trzy krotnie przedstawiciele informowali mnie ,że wystarczy mieć jedno zabezpieczenie elektroniczne(posiadam oferty i nagranie z rozmowy)
Co robić?
pozdrawiam
grzegorz1302

2

Odp: odmowa wyplaty odszkodowania AC

Oferty i rozmowy nic nie znaczą.
Ważne co jest napisane w umowie i ogólnych warunkach ubezpieczenia, które powinny być dostarczone przez firmę razem z umową.

3

Odp: odmowa wyplaty odszkodowania AC

witam!
w umowie polisy pisze, cyt:"deklarowane zabezpieczenie, elektroniczne(wymagane), drugie mechaniczne"
dziekuję za rady pozdrawiam
grzegorz1302